תמיכה

נמלה פלוס | נמלה+

הערכת עובדים

בשיתוף חברת היעוץ

פתרון נמלה פלוס להערכת עובדים מאפשר לכם לקבל את המידע הנדרש בכדי לשמר, לפתח ולתגמל את העובדים הטובים ביותר שלך.​

תהליך הערכת עובדים

הערכת היעדים בתקופה החולפת

הערכת ביצועים במדדים הרלוונטיים לארגון והליבה

קיום שיחות משוב עם העובד

הצבת היעדים לתקופה הבאה

התהליך המתודולוגי נבנה יחד עם  חברת היעוץ המובילה בישראל, לוטם סנסינג.  
התהליך מתקיים בדר"כ פעם-פעמיים בשנה, כאשר התהליך החצי שנתי ממוקד בהתקדמות העמידה ביעדים. בזכות הידע שצברנו והגמישות של המערכת ניתן להתאים לכל ארגון את תהליך העבודה הרלוונטי לו ולשלב בתהליך גורמים שונים, כגון מנהלים עקיפים, מנהלים מטריציוניים ועוד. אנו מספקים לארגון כלים המאפשרים לו לנהל תהליך איכותי ומותאם לצרכיו, אם זו הערכה כמותית או הערכה איכותנית וקבלת תמונה המשקפת את המציאות בארגון.

הערכת עובדים - מה הדרג הניהולי מקבל?

תמונת מצב כוללת על העובד

באמצעות מנגנון דוחות מקוון מתקדם על מצב העובד עם אפשרות להשוואתו לצוות ולקבוצות דומות לו ולקבל תמונה ברמת היחידה והארגון. מנגנון זה הינו עשיר בדוחות ניהוליים ותפעוליים והינו גמיש וניתן להתאמה לצרכי הלקוח.

ניהול יעדים

מערכת אשר מאפשרת הגדרת יעדים אישיים לכל עובד ומעקב יעיל ופעיל לאורך כל השנה על התקדמות העמידה ביעדים השנתיים.

סקר עמדות - אקלים ארגוני

באמצעות "סקר עמדות" הארגון לומד איך נראים הדברים כפי שהעובדים תופסים אותם, לאתר ולזהות עוצמות וחולשות ארגוניות. התוצרים המתקבלים כוללים מפות תפיסתיות, ניתוח סטטיסטי והשוואתי ברמה ארגונית ויחידתית. הסקר יכול לתמוך ולבחון תהליכי שינוי ולסייע בעיצוב התרבות הארגונית.

מנגנון לאיתור טאלנטים

איתור התכונות הרלוונטיות המעידות על הטאלנטים בארגון. קיום הערכת ביצועים אובייקטיבית שתאפשר תהליך של קבלת ההחלטות, מיפוי עובדי הארגון במפת ה 6BOX וזיהוי על פני המפה הארגונית, עובדים בעלי ידע קריטי, עובדים בעלי סיכון נטישה וכו'. בנוסף מאפשר מעקב על תוכניות פיתוח רלוונטיות לכל קבוצת עובדים.

הערכת עובדים

איך זה עובד?

(דוגמה לתהליך) הערכת עובדים

הערכה והגדרת יעדים

במסגרת התהליך התקופתי מבצעים הערכה של היעדים שהוגדרו לתקופה החולפת ומגדירים יעדים לתקופה הקרובה. הגדרת היעדים המחוברת למטרות הארגון מסייעת לתאם ציפיות עם העובד ולהגביר את תחושת הערך והמחוברות של העובד.

נושאים לשימור ולשיפור

מערכת נמלה+ מאפשרת למקד באופן אוטומטי עבור כל עובד את הנושאים המרכזיים בטופס ההערכה שאותרו לצרכי שיפור (נושאים בהם העובד צריך חיזוק) ולצרכי שימור (נושאים בהם העובד טוב ורוצים להדגיש במיוחד).

שיחת המשוב

טופס הערכת עובדים במערכת הנמלה+ מאפשר הכנה של העובד והמנהל לשיחת המשוב. השיחה עצמה מנוהלת פנים מול פנים כאשר הטופס הינו כלי עזר לדיאלוג בין העובד למנהל.

תיעוד

טפסי הערכת עובדים נשמרים ומתועדים במערכת וזמינים לצפייה בכל רגע נתון במהלך השנה. כך שברגע האמת כשנדרש לקבל החלטה בנוגע לעובד כזה או אחר, אפשר לשלוף את המידע הרלוונטי (באמצעות טופס ההערכה או דוחות) ולקבל החלטה מבוססת על מידע אמין ועדכני.

שאלות ותשובות בנושא הערכת עובדים

איתור וניהול המנהיגים בארגון וחיזוק המחוברות הארגונית מהווה מרכיב משמעותי לשיפור התוצאות העסקיות. השקעה באנשים היא אחת ההשקעות המשמעותיות ביותר שעושה הארגון. כאשר האנשים מחוברים לארגון ומתואמים למטרות הארגוניות, הארגון מוכן יותר לאתגרים ולהתמודדות עם מתחרים.

העובד רוצה לקבל הכרה ולהיות בעל משמעות לארגון. על אחת כמה וכמה הדורות הצעירים מצפים לדיאלוג כנה ואמיתי שיוצר תחושת הדדיות בין עובד למנהל ותורם לתחושת הערך העצמי של העובד ולמידת המחוברות שלו לארגון.

הפתרון המלא של נמלה+ מאפשר לשלב את הצבת היעדים והבקרה החצי-שנתית ושנתית שלהם, עם ניהול יעדים Agile- כלומר, לאחר שהיעדים הוצבו במסגרת תהליך הערכה/הגדרת יעדים, עוברים היעדים לניהול יום יומי במערכת לניהול משימות. ההתנהלות במערכת זו מאפשרת לבקר ולעקוב אחר ההתקדמות בעמידה ביעד באופן שוטף ובמידת הצורך לעדכן את היעד, לקראת תהליך הבקרה השנתי מוזן היעד וסטטוס הביצוע בחזרה למערכת הנמלה+ לצורך הערכה.

בעידן בו נדרש הארגון לגמישות להתאמה מהירה למציאות, חייבים הכלים לניהול ולהערכת העובדים להתאים את עצמם ולאפשר לארגון להשיג את יעדיו.

סקרים ארגוניים הפכו כלי ניהולי לא רק עבור מחלקת משאבי האנוש אלא עבור כל מנהל בארגון אשר מעוניין בתהליך מדיד אשר יבחן את התקדמות המחלקה

מבין לקוחותינו

מחפשי עבודה?

קורות חיים יש לשלוח למייל prizantrinattop@gmail.com

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם